Kalkulator

Kalkulator drawdown recovery

Masukkan baki puncak dan drawdown dalam peratus. Anda lihat untung yang diperlukan untuk kembali ke puncak, berapa tempoh pada pulangan tetap, dan berapa kerugian berturut-turut yang membawa ke situ.

Nombor permulaan hanyalah contoh. Masa untuk pulih dikira dalam tempoh penuh pada pulangan yang anda taip; bilangan kerugian mengira trade yang masing-masing kehilangan bahagian risiko daripada baki.

Untung diperlukan untuk pulih
25.00%
Baki sekarang
$8,000.00
Kembali ke puncak
$2,000.00
Masa untuk pulih
12 tempoh
Kerugian yang menyebabkannya
23 kerugian berturut-turut

Contoh pengiraan

Akaun anda pernah mencapai puncak $10,000 dan kini turun 20%, kepada $8,000.00. Jalan pulangnya $2,000.00, tetapi diukur dari $8,000.00 itu untung sebanyak 25.00%, bukan 20%.

Pada pulangan contoh 2% sebulan, pendakiannya mengambil 12 tempoh. Dan jika anda berisiko 1% daripada baki pada setiap trade, 23 kerugian berturut-turut sudah cukup untuk membawa akaun sedalam ini.

Jurangnya membesar lebih cepat daripada kerugian: 11.11% selepas drawdown 10%, 42.86% selepas 30%, 100.00% selepas 50% dan 900.00% selepas 90%. Itulah sebabnya saiz setiap kerugian lebih penting daripada saiz setiap kemenangan. Tetapkan saiznya sebelum trade dengan kalkulator saiz lot.

Rumusnya

Untung diperlukan = 1 ÷ (1 − drawdown) − 1. Drawdown 20% meninggalkan 0.8 daripada puncak, dan 1 ÷ 0.8 = 1.25, jadi ia memerlukan untung 25%.

Masa untuk pulih = ln(1 ÷ (1 − drawdown)) ÷ ln(1 + pulangan setiap tempoh), dibundarkan ke atas kepada tempoh penuh. Kerugian yang menyebabkannya = ln(1 − drawdown) ÷ ln(1 − risiko setiap trade), dibundarkan ke atas: setiap kerugian mengambil bahagian risiko daripada baki yang tinggal.

Drawdown dan untung yang diperlukan untuk pulih

DrawdownUntung diperlukan
5%5.26%
10%11.11%
20%25.00%
25%33.33%
30%42.86%
40%66.67%
50%100.00%
60%150.00%
75%300.00%
90%900.00%

Aritmetik biasa: 1 ÷ (1 − drawdown) − 1.

Soalan dan jawapan

Berapa untung yang saya perlukan untuk pulih daripada kerugian?

Bahagikan 1 dengan baki yang tinggal dan tolak 1. Selepas rugi 20%, tinggal 0.8, 1 ÷ 0.8 = 1.25, jadi anda perlukan untung 25%. Selepas 50% anda perlukan 100.00%.

Mengapa untung lebih besar daripada kerugian?

Untung dikira pada baki yang lebih kecil. Akaun $10,000 yang turun 20% tinggal $8,000, dan $2,000 kembali ialah 25% daripada $8,000.

Berapa banyak trade rugi untuk drawdown 20%?

Pada risiko 1% daripada baki setiap kali, 23 kerugian berturut-turut. Pada 2% ia mengambil 12 dan pada 5% hanya 5, sebab itulah kebanyakan trader mengekalkan risiko setiap trade yang kecil.

Apakah maximum drawdown?

Penurunan terbesar dari puncak ke paras terendah sebelum puncak baharu. Taip penurunan itu dalam peratus di sini untuk lihat apa yang diperlukan, atau akan diperlukan, untuk kembali.

Kalkulator lain: kalkulator saiz lot, kalkulator nilai pip, kalkulator saiz posisi crypto, kalkulator risk reward, kalkulator leverage, kalkulator harga likuidasi, kalkulator funding fee, kalkulator profit crypto, kalkulator lot emas, Kalkulator pip XAUUSD, kalkulator profit emas, kalkulator Fibonacci, kalkulator compounding, kalkulator risk of ruin.

Halaman ini dalam bahasa lain: English, Bahasa Indonesia, ไทย, Tiếng Việt, 日本語, Türkçe, Русский, Português (Brasil), Español, Italiano, Français.

Bukan nasihat kewangan. Baca penafian kami.

Carta pro. Tiada paywall.

Carta untuk emas, minyak, indeks AS dan kripto, dengan semua alat percuma.

Buka carta

Tiada kad, tiada percubaan, tiada pop-up naik taraf.